09125866685

کفسازی بتنی

9 / 10
از 19 کاربر

کفسازی صنعتی نقش بسزایی در پیشرفت هر صنعت و فعالیت اقتصادی ایفا میکند.در سوله ها و کارخانه ها برای سهولت و فراهم کردن ایمنی , باید از کفسازی های مقاوم و مناسب استفاده شود.

کفپوش های بتنی و اپوکسی و بتن پلیمری هم در صنعت ساختمان سازی وهم کفسازی صنعتی استفاده میشوند.هر کدام از این کفسازی ها بنا به ویژگی هاشون و کاربردهایی که  دارند استفاده می شوند.

از نظر زیبایی هم کفپوش های وجود دارد که مناسب هر سلیقه ای باشد که به بتن استامپی شناخته می شوند.در بعضی موارد از کفپوش های اپوکسی سه بعدی نیز در این مورد استفاده می شود.

کفپوش اپوکسی مقاومت خوبی دارند در برابر مواد اسیدی و خورنده لذا برای آزمایشگاه ها و پارکینگ ها مناسب می باشد.

کفپوش بتن پلیمری جدید ترین نوع کفسازی است که چندین سال است در کشور های پیشرفته در راه سازی و کفسازی استفاده می شود.این نوع کفپوش که به polymer modified concrete شناخته میشوند.

از شاخص ترین ویژگی های این نوع کفپوش,امکان اجرا در ضخامت 3 الی 4 سانتیمتر است که در نتیجه کاهش بار مرده سازه را به دنبال دارد.به دلیل ساختار این نوع کفپوش با پلیمر ,چسبندگی بالا به سطح و نفوذپذیری پایین را به همراه دارد.

برای مشاوره رایگان تیم های متخصص کفسازی و کفپوش شرکت سپهرآرمه با مشاوران ما تماس بگیرید.

هدف این شرکت ارائه اقتصادی ترین و راه گشا ترین خدمات کفسازی به مشتریان عزیز است.

کفسازی بتنی چیست؟

هولدینگ ساختمانی سپر آرمه از شرکت های مجاز و فعال در زمینه كفسازی بتنی و اجرای بتن و همچنین آب بندی بتن میباشد که  سابقه فعالیت آن به سالها پیش باز میگردد و از ابتدای شروع به فعالیت خود نیز تا کنون توانسته پروژه های زیادی را به نحو احسن و مطابق با استاندارد های روز جهانی به انجام برساند.

بتن به دلیل بافت بسیار سختی که دارد امروزه برای ساخت سازه های مسکونی و غیر مسکونی کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است و میتوان امروزه سازه های زیادی را مشاهده نموده که از بتن در ساخت خود بهره برده اند. بتن نه تنها برای ساخت ستون و سقف بلکه برای اجرای کف نیز مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند کف پوشی بسیار مقاوم را بوجود آورد. کفسازی بتنی در واقع به عملیاتی گفته میشود که بعد از عملیات سفت کاری انجام میشود و این امکان را ایجاد میکند تا سازه قابل سکونت باشد. كفسازی بتنی یکی از بهترین راهکارها برای اجرای کف در محیط ها و سالن های بزرگ است و اینگونه میتوان گفت که در سازه های بزرگ اگر قرار بر اجرای کفپوشی بسیار مقاوم و با طول عمر بالا باشد تنها باید از روش كفسازی بتنی استفاده شود زیرا هیچ ماده دیگری نمیتواند به اندازه بتن مقاومت و طول عمر بالا داشته باشد.

کفسازی بتنی و ایجاد سطحی صیقلی و صاف

یکی از بزرگترین مزیت هایی که با کفسازی بتنی برای سازه ایجاد خواهد شد صیقلی و صاف شدن کف میباشد که این ویژگی را بسیاری از کفپوش ها در خود ندارند. در كفسازی بتنی سعی میشود تا سطح به خوبی صاف و صیقلی شده  به حدی که با برخورد نور جلوه بسیار زیبایی را بوجود می آورد. سطح صیقلی با كفسازی بتنی یک مزیت را در کنار زیبایی آن ایجاد خواهد کرد که آن هم تمیزشوندگی بسیار آسان کف میباشد و میتوان به راحتی کف سازه را با ماشین آلات مخصوص و یا نیروی انسانی تمیز نمود. کفپوش هایی که از سطحی زبر برخوردار هستند به راحتی قابل تمیز شدن نیستند و باید روش های بسیار سخت و وقت گیری را برای تمیز کردن کف انتخاب و استفاده نمود. اما با كفسازی بتنی دیگر نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت و به راحتی میتوان کف سازه را از هر گونه آلودگی تمیز نمود.

کفسازی بتنی

كفسازی بتنی و نفوذ ناپذیری بسیار بالا

بافت سختی که با كفسازی بتنی ایجاد میشود امکان نفوذ عوامل فرسایش زا به داخل بتن را تا حد زیادی کاهش میدهد و باعث میشود تا  بافت بتن از هر گونه فرسایش و خوردگی حفظ شود. کف پوش ها بخصوص کفپوش هایی که برای محیط های صنعتی و بطور کلی محیط هایی که همواره در معرض برخورد ضربه، حلال ها و آب و همچنین تحت فشار قرار دارند باید به حدی مقاوم باشند تا با هیچگونه آسیبی مواجه نشوند. در آن بین هیچ یک از کفپوش ها همانند كفسازی بتنی نمیتوانند در برابر این عوامل مقاوم باشند و پس از مدتی کیفیت و کارایی خود را از دست خواهند داد. كفسازی بتنی از نفوذ ناپذیری بسیار بالایی برخوردار است که در نتیجه مشاهده میشود این کفپوش ها در بیشتر مراکز صنعتی، پارکینگ ها ، سالن های ورزشی و حتی برخی مجموعه های مسکونی نیز به کار میروند. نفوذ ناپذیری بالا با كفسازی بتنی نه تنها در  حفظ زیبایی سازه بسیار مهم است بلکه میتواند هزینه نگهداری از سازه را نیز تا حد زیادی کاهش دهد و دیگر مدام نیازی به تعمیر کف سازه وجود نخواهد داشت.

كفسازی بتنی مقاوم در برابر سایش

یکی از ویژگی هایی که با كفسازی بتنی برای سازه ایجاد خواهد شد مقاوم شدن سطح در برابر سایش میباشد و کشیده شدن اجسام گوناگون بر روی سطح آسیبی را به آن وارد نخواهد آورد. کشیده شدن اجسام بر روی سطح یکی از مشکلاتی است که به مروز کف سازه را از بین میبرد و همچنین در کوتاه مدت نیز جلوه ظاهری بسیار بدی را برای سازه ایجاد خواهد کرد. بتن بخصوص بتنی که برای کف سازه اجرا میشود و همچنین  سطح بسیار مقاوم آن از ایجاد خط و خش و سایش تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد و دیگر مشکلی در این رابطه مطرح نخواهد بود.

كفسازی بتنی با سرعت بالایی انجام میشود

اجرای کف در صورتیکه قرار بر کف سازی برای محیط ها و فضاهای بزرگ باشد در نتیجه زمان بر خواهد بود که از این رو كفسازی بتنی زمان کمی را  برای اجرا نیاز خواهد داشت. در اجرای کف با استفاده از متریال ها و مصالح ساختمانی همچون موزاییک و یا سرامیک باید زمان زیادی بدین منظور سپری شود که در نتیجه روند ساخت پروژه را تا حد زیادی کند خواهد کرد. اما در كفسازی بتنی روند کفسازی با سرعت بالایی انجام خواهد شد و این سرعت بالا نیز به دلیل بتن ریزی با ماشین آلات مخصوص و همچنین یکنواخت و یکدست کردن بتن با سرعت بالا میباشد. بتن از مصالح ساختمانی است که در مکان مورد نظر بصورت پاششی اجرا میشود و همین موضوع باعث میشود تا سطح وسیعی از کف با بتن پوشانده شود.

كفسازی بتنی‌ از روش های مقرون بصرفه و اقتصادی

هزینه هایی که برای کف سازی توسط کارفرما پرداخت میشود شاید برای فضاهای کوچک چندان حائز اهمیت نباشد اما باید توجه داشته باشید که اگر کفسازی برای فضاهای بزرگ و با متراژ بالا مد نظر قرار گیرد در این صورت هزینه های اجرای کف تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. اما با کفسازی بتنی این هزینه ها تا  حد زیادی کاهش خواهد یافت. كفسازی بتنی از روش های اقتصادی و مقرون بصرفه محسوب میشود و هزینه ها را تا حد زیادی خواهد کاست. یکی از دلایلی که باعث میشود تا كفسازی بتنی هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهد اجرای اسان و همچنین با سرعت بالای بتن بر روی  کف میباشد.  عدم استفاده از نیروی انسانی و همچنین بهره مندی از تجهیزات مختص برای این کار باعث میشود تا هزینه های اجرای کف نیز تا حد زیادی کاهش یابد.

کیفیت بتن و همچنین اصول كفسازی بتنی بسیار مهم است

برای کفسازی بتنی از بتن که ماده اصلی برای این کار میباشد استفاده میشود که البته کیفیت بتن به کار رفته برای کفسازی بسیار مهم است و در صورتی میتوان دوام و طول عمر بتن را تضمین نمود که از بتن با کیفیتی بدین منظور استفاده شود. بتن با کیفیت میتواند امکان نفوذ پذیری آنرا به حداقل برساند و همچنین خوردگی و فرسایش آنرا نیز به طور چشمگیری کاهش دهد. در کفسازی بتنی همچنین مهم است که اصول اجرای بتن به خوبی رعایت شده تا بتن کیفیت لازم  در مواجهه با عوامل فرسایش را داشته باشد. توجه داشته باشید که در این بین معدود شرکت هایی وجود دارند که از روش های نوین و پیشرفته و همچنین با کیفیت ترین متریال ها و بتن برای اجرای کف استفاده کنند که در نتیجه مشکلاتی پس از اجرای کف برای سازه ایجاد خواهد شد.

هولدینگ ساختمانی سپهر آرمه از جمله مجموعه های فعال در زمینه كفسازی بتنی و اجرای بتن و همچنین ترمیم بتن است که توانسته با بهره گیری از روش های پیشرفته و مدرن روز دنیا و پرسنلی مجرب و متخصص به صورت کاملا اصولی و با کیفیت بسیار بالا بتن ریزی را به انجام برساند. این شرکت همچنین در راستای مشتری مداری همواره از شرکت های پیشتاز بوده است که بمنظور جلب رضایت مشتری نیز قیمت ها و تعرفه های بسیار مناسبی را برای خدمات خود در نظر گرفته و هزینه های شما برای اجرای بتن را تا حد زیادی خواهد کاست. 

ارسال نظر و نظرات ثبت شده