09125866685

پودر ضد سایش

10 / 10
از 1 کاربر

SA HARDFACE 100 یک محصول پودری آماده مصرف و تشکیل شده از مواد بسیار سخت معدنی و مصنوعی چون کوارتز، کروندوم،بازالت اکسید آلومینیوم و ...که همراه با سیمان و پراکنده ساز در رنگ های مختلف قابل عرضه می باشد.امروزه استفاده از این ترکیبات به منظوره ایجاد کفسازی بنیادی و اقتصادی وسعت زیادی یافته است. به دلیل استفاده از مواد پلیمری در SA HARDFACE 100 سطوح نهایی دارای مقاومت سایشی بالایی بوده ودر برابر عوال جوی نیز مقاومت خوبی دارد.

پودر ضد سایش از دیگر محصولات هلدنیگ ساختمانی سپهر آرمه به شمار می رود، که می توانید با کیفیت بالا برای اجرای پروژه های ساختمان سازی خود، خریداری نمائید. در اینجا شما را با ویژگی ها و اهمیت فروش پودر سخت کننده سطح بتن یا همان پودر ضد سایش آشنا می سازیم، تا در صورت لزوم با آگاهی بیشتر می توانید از مزایای این نوع افزودنی بتنی بهره مند گردید. اجازه دهید در ابتدا به این مسئله اشاره نمائیم که پودر ضد سایش در سطح بازار با عناوین دیگری همچون پودر ملاتی، بتن ضد سایش، پودر پاششی و پودر سخت کننده سطح بتن نیز شناخته می شود. بدین ترتیب هنگام خرید پودر ضد سایش، ممکن است با عناوین مذکور رو به رو شوید. در ادامۀ متن تلاش داریم تا شما را با نحوۀ تولید و متریال اصلی پودر ضد سایش آشنا سازیم. به کارگیری چنین افزودنی های شیمیایی و پلیمری، باعث مقاوم سازی سازه ها می گردد. ضمن آنکه عاملی مؤثر در صرفه جویی هزینه های مصرفی می باشد و مهندسین عمران با افزایش سطح آگاهی و دانش خود نسبت به چنین فناوری، اقدام به ساختمان سازی نسل جدید می نمایند.

پودر ضد سایش

متریال اصلی پودر ضد سایش

از متریال اصلی تولید پودر ضد سایش می توان به ژل میکروسیلیس اشاره نمود. این نوع پودرها، همراه با پودر کلاسیفیکیشن سیلیکافیوم به صورت خالص سازی شده مورد استفاده صنعتی قرار گرفته می شوند. با توجه به اینکه بتن در برابر عوامل محیطی می تواند مقاومت خود را از دست بدهد و بدین وسیله منجر به ترک خوردگی و تخریب بتن می گردد. پودر ملاتی، عاملی مؤثر در مقاوم سازی بتن در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی بیرونی می باشد، که می تواند استحکام سازه را در برابر عوامل مخرب داخلی و خارجی افزایش دهد. بدین ترتیب بتن مدت زمان طولانی تر پایدار خواهد بود و به نوعی نگهداری کمتر خواهد داشت. پودر ضد سایش دارای پایداری مناسب می باشد. هم اکنون جهت خرید پودر ضد سایش می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

روسازی بتن در معرض سایش قرار گرفته می شود. چرا که تردد ماشین آلات سنگین، عابرین پیاده، شرایط محیطی و مواد شیمیایی از جمله شرایطی هستند که عامل سایش روسازی بتن می شود. لازم به ذکر است که در برخی از مواقع، بتن متخلخل با استفاده از موادی همچون پودر شیشه مخلوط می شوند، تا بدین وسیله بتوانند میزان مقاومت سایشی آن را افزایش دهند. قیمت پودر ضد سایش نسبت به ویژگی های ساختاری که از آن برخوردار است، برای مجریان پروژه صرفۀ اقتصادی دارد. بهترین پودر ضد سایش، به میزان 5 الی 20 درصد جایگزین سیمان می نمایند و تقریباً یک ماه زمان می برد تا مقاومت فشاری و نفوذپذیری مواد در متریال بتن مورد آزمایش قرار گرفته شود. به طور کلی منطبق بر آزمایشات صورت گرفته، میزان بهینۀ کاربرد پودر ضد سایش، برای افزایش مقاوم سازی بتن، به میزان 10 درصد می باشد.

اهمیت خرید پودر ضد سایش

در ادامۀ پست بیشتر به جزئیات مزایا و کاربرد پودر ضد سایش می پردازیم چون با گذشت زمان بیشتر شاهد به کارگیری و خرید پودر پاششی هستیم. در واقع تولید بتن ضد سایش، حاصل دستاورد مهندسان توانمندی است که علاقه مند به حفظ محیط زیست می باشد و همواره به دنبال استفاده از مصالح ساختمانی اصلاح یافته هستند. چرا که کاربرد پودر ضد سایش می تواند عاملی مؤثر برای مقاوم سازی ساختمان های بتنی گردد. در نتیجه به میزان قابل توجهی، می توانند میزان ضررهای بوجود آمده برای محیط زیست را کاهش دهند. تخلخل به مفهوم ایجاد فضای خالی در بتن می باشد و با عنوان بتن نفوذپذیر شناخته می شود. این نوع بتن با استفاده از ترکباتی همچون سنگ دانه های درشت و ریز دانه، به صورت خمیر مایه سیمان ساخته می شوند تا قابلیت چسبندگی بالا داشته باشند. چنین ترکیبی بایستی به صورت تقریبی به میزان 15 الی 25 درصد دارای تخلخل باشد.

مزایای کاربرد پودر ضد سایش

قیمت پودر ضد سایش بر اساس میزان مقاومت و حجمی که خریداری می نمائید، تعیین می گردد. با خرید پودر پاششی مناسب می توانید با کیفیت بالا، بتن مورد نیاز برای ساخت و سازهای بتنی را فراهم آورید. از مزایای پودر ضد سایش می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • امکان تولید بتن در رنگبندی متفاوت
 • فراهم نمودن سطحی صاف و صیقلی
 • افزایش مقاومت مکانیکی دال های بتنی
 • افزایش مقاومت مواد بتنی در برابر فرسایش
 • افزایش و بهبود میزان چسبندگی متریال بتن
 • افزایش استحکام سطحی سازه در برابر سایش
 • افزایش مقاومت بتن در مقابل تغییرات دمایی محیط
 • افزایش استحکام بتن در مقابل مواد روغنی و گریس
 • تسهیل نمودن فرآیند نگهداری و شستشوی سازۀ بتنی
 • افزایش مقاومت و استحکام بتن در مقابل ورود ضربات شدید

جهت به کارگیری پودر ضد سایش یا پودر ملاتی بایستی به صورت کامل مشخصات فنی اجرای کار مورد بررسی قرار گرفته شود. حداقل عیار بتنی که از پودر پاششی استفاده می گردد، بدین شکل می باشد: در هر متر مربعی 300 کیلوگرم، 4 درصد حداقل نسبت آب به سیمان، اسلامپ بتن به میزان 7 الی 10 سانتی متر و حداقل ضخامت بتن به میزان 8 سانتی متر و کمترین مقاومت فشاری بتن به میزان 30 نیوتن بر متر مربع تعیین می شود. با این تفاسیر، مقدار مناسب برای خرید پودر ضد سایش تعیین می گردد.

پودر ضد سایش

موارد کاربرد پودر ضد سایش

به طور کلی می توان گفت : بتن مخلوطی از سیمان، آب و سنگ دانه نمی باشد بلکه اجزای اصلی بتن را، مواد افزودنی همچون پودر سخت کننده سطح بتن تشکیل می دهد. در واقع میزان مقاومت بتن بر اساس نوع و میزان کیفیت مواد افزودنی تعیین می کند. کاربرد بتن ضد سایش یا همان پودرهای ضد سایش میکروسیلیس، به دلیل خواص خیره کننده ای که از آن برخوردار است، توسط مهندسین عمران مورد استقبال قرار گرفته می شود. از جمله کاربردهای مهم بتن ضد سایش می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • کف سازی سالن هایی که محل تردد وسایل نقلیه
 • کف سازی پارکینگ های عمومی
 • فرآیند کف سازی انبارهای صنعتی
 • کف سازی محل احداث نیروگاه ها
 • کف سازی محل احداث پالایشگاه ها
 • کف سازی محل احداث آشیانه فرودگاه ها
 • و ...

قیمت پودر ضد سایش

قیمت فروش پودر ضد سایش بر اساس میزان کیفیت و حجم آن تعیین می گردد. بدین ترتیب پیمانکاران، می توانند متناسب با سازۀ بتنی که قصد ساخت آنها را دارند، نسبت به خرید پودر سخت کننده سطح بتن اقدام نمایند. تأمین مواد افزودنی با کیفیت، تأثیرات مثبت خواهد داشت، این در حالی است که مواد بی کیفیت می تواند نتایج منفی داشته باشد. بدین وسیله توصیه بر این است، که نسبت میزان مصرف مواد افزودنی بتن همچون پودر پاششی یا پودر ضد سایش به صورت مستقیم تأثیرگذار بر روی کیفیت بتن می باشد.

مقصود از عبارت مقاومت در برابر سایش، این است که بتوان میزان توانایی یک سطح را در برابر عوامل اصطکاکی و سایشی تقویت نمود. عمدتاً استراتژی کلی برای جلوگیری از سایش بتن در چهار دسته بندی کلی انجام می پذیرد، که عبارتند از :

 • افزایش مقاومت فشاری
 • افزودن مواد پلیمری
 • افزودن پودر ضد سایش یا الیاف
 • بالا بردن میزان سنگدانه و سختی

با این تفاسیر، شرکت هایی که در زمینۀ ساخت و ساز فعالیت دارند، جهت تأمین مواد افزودنی بتن همچون پودر ضد سایش یا پودر سخت کننده سطح بتن می توانند بدون واسطه از طریق شرکت هدلینگ ساختمانی سپهر آرمه، با قیمت ارزان و کیفیت بالا خریداری نمایند. 

ارسال نظر و نظرات ثبت شده